Zobacz jak to się robiło – natchnienie z podziemia

englishrussia.com
Zdjęcia z Moskwy budowa metra Zobacz jak to się robiło - natchnienie z podziemia

Jakiś czas temu umieszczałem linki do starych zdjęć z Ameryki. Indianie i Nowy York, tym razem coś zupełnie z innej beczki. Zobaczcie jak się pracowało kiedyś w Rosji. Zestaw unikatowych zdjęć z budowy moskiewskiego metra z przełomu lat 20/30 XX wieku. Zdjęcia są same w sobie bardzo ciekawe, ale ja odnoszę wrażenie, że są znacznie bardziej „bliskie” niż te z Nowego Yorku (lata 20). Nie wiem dokładnie z czego to wynika, ale takie wrażenie odnoszę. Może dlatego, że Słowianie, a może, że sąsiedzi.

Ważna sprawa zdjęcia mogą posłużyć za inspirację do tworzenia. Ich ciekawa atmosfera, klimat mogą spowodować chęć wkomponowania ich w jakieś prace. Co ciekawe, że nie czuć w nich ducha socrealizmu (nie licząc ostatniego zdjęcia). Poniżej, krótka notka.

Metro moskiewskie liczy łącznie 298,2 km, składa się z 12 linii na których znajdują się 182 stacje. Jest najbardziej obciążonym metrem Europy, a także na świecie. Do metra w Moskwie wsiadają codziennie 2.392.200 pasażerów (2002).
Metro moskiewskie wyróżniają przede wszystkim stacje, których część uważana jest za wzorcowy przykład architektury socrealizmu, wnętrza stacji przypominają pałace, pod sufitami wiszą misterne żyrandole. (czytaj więcej)

więcej informacji>>>
nasze ulotki

This entry was posted in Artykuł and tagged . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz