Drukarka 3D czy może „rzeźbiarka”?

technologie.gazeta.pl
Drukarka 3D czy może "rzeźbiarka"?

Z pewnością słyszeliście o drukarkach 3d. Urządzenia te pozwalają na wykonanie różnych elementów przestrzennych. Wiadomo w reklamie może mieć to różnorakie zastosowanie, począwszy od gadgetów, a kończąc na elementach reklam zewnętrznych. Maszyny te również znajdują zastosowanie w innych dziedzinach. Z tych ciekawszych to branża spożywcza, ale to co zamieszczam poniżej jest dość ciekawe.

Drukarki 3D nie są już nowością, trwa teraz wyszukiwanie coraz to nowych zastosowań dla nich. Neri Oxman z MIT Media Lab jest przekonana, że mają do odegrania dużo większą rolę niż teraz, gdy drukują prototypy dla projektantów. Ma zamiar wykorzystać takie drukarki do konstrukcji budynków. Na razie większość drukarek używa plastiku jako materiału, trwają próby z wykorzystaniem metalu, a pani Neri Oxman chciałaby, by używały betonu. Udało jej się wydrukować przykładowe elementy.

Z pomocą takiej technologii, architekci i inżynierowie mieliby zupełną kontrolę nad elementami, z jakich powstają ich budynki. Pozwalałoby im to na tworzenie konstrukcji, które są niemożliwe do zbudowania z użyciem dzisiejszych technik.

Widoczne na zdjęciu bąbelki powietrza w betonie pozwoliłyby na otrzymanie lżejszej, lecz nadal wytrzymałej struktury. W ten sposób drukowane elementy mogłyby zużywać do 10 procent mniej materiału.

więcej informacji>>>
więcej informacji>>>
nasze ulotki

This entry was posted in Sprzęt and tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz