Rynek poligraficzny w Polsce – tak bardzo się bali

vidart.com.pl
Rynek poligraficzny w Polsce czy jest zagrożony - myślę, że z penością nie zapraszam do przeczytania

Nie jest tak źle jak się mówi. Tylko o czym? Stan branży poligraficznej w „oczach” ludzi zajmujących się produkowaniem rzeczy z papieru jest w skrócie taki: „Panie nie mogę nic obniżyć na cenie robię to po kosztach”, „nie da rady nie spuszczę z ceny wie Pan jak papier zdrożał” itd. Pracując w tej branży cały czas się zastanawiałem jak naprawdę wzrosły przychody drukarń w ostatnich latach, zwłaszcza w momencie największego kryzysu. Już w roku 2009 zauważyłem, nagły przyrost gotówki w firmie. W roku 2010, nastąpiły największe inwestycje w firmie i gospodarstwach właścicieli firm z branży.

Kiedy rozmawiałem ze wszystkim to słyszałem, że źle, niedobrze, chyba zamknę interes itd. Na tą chwilę wszystkie firmy istnieją i mają się doskonale. Poniżej zamieszczam informacje potwierdzające moje obserwacje. Przyznam się, że jak zobaczyłem ten wpis to przypomniałem sobie o tych sytuacjach. Działo się to jakiś czas temu i uleciało z głowy. Jak wszędzie kombinuje się tak by na „stanie zagrożenia” zarobić.

_
11,8 mld zł – tyle według raportu „Rynek poligraficzny w Polsce” firmy doradczej KPMG i Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga, może osiągnąć wartość polskiego rynku poligraficznego w 2013 roku.

Wzrost sprzedaży w 2011 roku jest przewidywany przez 46% przedsiębiorstw poligraficznych w Polsce. Pomimo, iż lata kryzysu finansowego (2008-2009) przyniosły spadek zamówień, to obecnie 55% firm poligraficznych ocenia swoją obecną sytuację dobrze lub bardzo dobrze. W 2013 roku na rynku powinno funkcjonować blisko 80% firm generujących zyski. Jedną z dróg prowadzących do poprawy rentowności przedsiębiorstw w sektorze ma być konsolidacja.

więcej informacji>>>
nasze ulotki

This entry was posted in NEWS and tagged . Bookmark the permalink.

One Response to Rynek poligraficzny w Polsce – tak bardzo się bali

  1. Pingback: Źle wydrukowane ulotki, plakty? Zobacz może coś źle przygotowałeś. | blog.naszeulotki.pl

Dodaj komentarz