Foxconn zabronił pracownikom popełniać samobójstwa

chip.pl
Foxconn linia produkcyjna i samobójstwa

W zeszłym roku słyszałem i czytałem o tym, że w firmach produkujących podzespoły dla Appla występują fale samobójstw. No niby tamte wiadomości wywarły na mnie wrażenie, ale dopiero to co dzisiaj przeczytałem poruszyło mnie.
Pozwolę sobie umieścić cały artykuł, bo wydaje mi się, że warto zapoznać się z tym problemem.
Małe trzy grosze… popatrzcie jak my mamy dobrze, raz lepiej raz gorzej, ale jest w miarę.

Foxconn wymaga od robotników umowy, w której ci zrzekają się odszkodowania w razie samobójstwa

Narzekasz na swoją pracę? To zapraszamy do Foxconna, zajmującego się produkcją części dla iPhone’ów i iPadów. 100 godzin nadgodzin miesięcznie i 12 godzin na nogach dziennie to norma. A także umowa w razie chęci samobójstwa.
Fabryki Foxconna w ubiegłym roku trapiła fala samobójstw wśród pracowników. Zarząd wymyślił jednak idealne, z punktu widzenia chińskiego umysłu, rozwiązanie. Każdy pracownik tej firmy musi podpisać lojalkę, w której zgadza się, że w razie popełnienia przez niego samobójstwa, jego rodzina otrzyma tylko minimalne, ustawowe odszkodowanie.
Dodatkowo, zainstalowano „antysamobójcze siatki”, które mają łapać pracowników, którzy mimo wszystko zdecydują się wyskoczyć z okna. Foxconn zatrudnił również na krótki okres mnichów, którzy mieli za zadanie „przegonić złe duchy z fabryk”.
Popyt na iPada wywiera olbrzymią presję na dostawcach Apple’a. By mu sprostać, pracownicy podwykonawców są zmuszani do nadgodzin, mieszkania w salach sypialnych, gdzie w tym samym pokoju śpią 24 osoby i do milczenia podczas pracy.

więcej informacji>>>
nasze ulotki

This entry was posted in NEWS and tagged . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz