Samsung rozpoczyna masową produkcję elastycznych wyświetlaczy AMOLED

technologie.gazeta.pl
elastyczne wyświetlacze = e-papier?

Samsung rozpoczyna masową produkcje elastycznych wyświetlaczy. Coraz częściej będziemy słyszeć o urządzeniach, które będą oparte o tego typu technologie. Pomyślmy jaki potencjał drzemie w tym rozwiązaniu. Czy branża poligraficzna i reklamowa będzie mogła skorzystać z tego typu rozwiązania?

Jakiś czas temu zamieszczałem wpisy dotyczące e-papieru i wyświetlaczy w dużym czasopiśmie. Pojawienie się elastycznych ekranów z pewnością wpłynie na poligrafię jako tako. Na razie to tylko telefony i inne urządzenia,  kwestią czasu jest moment kiedy otwierając jakąś książkę zobaczymy ruchome obrazy.

Dodam tylko, że nie tylko samsung rozpoczyna produkcję, ale także TDK.


W przyszłym roku powinniśmy je zobaczyć w pierwszych telefonach koreańskiego producenta.
W drugim kwartale przyszłego roku uruchomiona zostanie fabryka Samsunga, masowo produkująca elastyczne, giętkie wyświetlacze AMOLED. Firma poinformowała, że zobaczymy je w jej urządzeniach już pod koniec przyszłego roku. Właściwości wyświetlaczy mogą zostać wykorzystane do stworzenia bardzo interesujących urządzeń. Warto więc przyglądać się temu, co robi Samsung. Producent podkreśla też, że nowe wyświetlacze powinny także być wykorzystywane w zegarkach czy tabletach.

więcej informacji>>>
nasze ulotki

This entry was posted in NEWS and tagged , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz