W poszukiwaniu czegoś odmiennego – wizytówki z drewna

ciekawe wzornictwo

W internecie można znaleźć sporo ciekawych wzorów wizytówek. Poprzez zwyczajne papierowe, metalowe, z materiałów przezroczystych, aż do materiałów naturalnych odwołujących się do pewnych trendów. Mam tu na myśli ekologie. Nie wiem czy jest ona nadal na topie – odnoszę wrażenie, że coraz mniej – ale znajdują się projektanci, którzy idą w tym kierunku.

Wśród wzorów, które możecie obejrzeć w poniższym linku można odnaleźć kilka ciekawych. Generalnie pomysły są interesujące. Pytanie jest tylko takie czy taka wizytówka spełni swoje zadanie. Generalnie wizytówka ma być poręczna i trwała. Fakt niektóre z wzorów mogą wytrzymać, ale w zasadzie większość trzeba traktować jako narzędzia mało przydatne. Dlaczego, większość pozycji załączonych jest wykonana na fornirze lub bardzo cienkich sklejkach. Drewno o małej grubości ma tendencje do pękania i  wypaczania się pod wpływem wilgoci. Załóżmy wkładamy taką wizytówkę do portfela… różnie to może być, no a przecież grubego klocka drewnianego nie wsadzimy. Może cienkie sklejki dadzą radę, ale cała reszta może funkcjonować, ale nie jako typowa wizytówka.

Innymi słowy dobrze, że ludzie poszukują cały czas nowych rozwiązań, przez to jest znacznie ciekawiej. Mi osobiście coraz bardziej podobają się wizytówki robione starymi technikami przez co nabierają one specyficznego klimatu.

więcej informacji >>>
nasze ulotki

This entry was posted in Artykuł and tagged . Bookmark the permalink.

One Response to W poszukiwaniu czegoś odmiennego – wizytówki z drewna

  1. Pingback: Wizytówki, wzornictwo, inspiracje | Naszeulotki Wrocław - gdzie wydrukować ulotki

Dodaj komentarz