Jak drukują ulotki? – procesy w maszynie drukarskiej

Na jakiej zasadzie dzaiłają maszyny drukarskie

Niejednokrotnie ludzie mnie pytali z racji moich powiązań z drukarniami, jak działa maszyna drukarska. Kilkukrotnie próbowałem wytłumaczyć co i jak działa. Niestety większość osób z którymi rozmawiałem szybko traciła zainteresowanie tym tematem. Wynikało to z prostej przyczyny. Procesy jakie zachodzą w maszynach drukarskich są niezmiernie skomplikowane i opisanie tego słowami jest trudne. Jednakże wszystko staje się dużo prostsze jeśli zobaczy się jak coś działa. By zrozumieć jaka ilość czynności jest potrzebna by wydrukować proste ulotki czy plakaty, przedstawiam wam filmy obrazujące współczesne drukowanie. Dzięki tym obrazom można zrozumieć – złapać ogólny pojęcie – co się dzieje w tych maszynach.

Oba filmy odnoszą się do maszyn Heidelberga. Sprzęt ten jest jednym z najlepszych na świecie. Ciekawostka może być to, że stare maszyny mające po 50 i więcej lat są nadal poszukiwane na rynku.

Jakiś czas temu zamieszczałem linka do innego filmu na, którym można zobaczyć jak wyglądał cały proces drukowania w starych drukarniach.

jak działa maszyna drukarska
czynności przy maszynie drukarskiej
maszyny starego typu
maszyna starego typu II

This entry was posted in Artykuł and tagged , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Jak drukują ulotki? – procesy w maszynie drukarskiej

  1. Pingback: Źle wydrukowane ulotki, plakty, wizytówki? Zobacz może coś źle przygotowałeś. | blog.naszeulotki.pl

  2. plotery says:

    Bardzo fajnie opracowany wpis. Myślę, że wielu osobom przydadzą się informacje, które można tu znaleźć. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz