Ulotki, plakaty, foldery i różne inne rozmaitości – wzory #2

Ulotki, plakaty przykłady

Kolejna odsłona wzorów materiałów do druku. Potraktujcie ten linki jako kopalnię inspiracji. W pierwszych dwóch linkach znajdziecie wzory ulotek i plakatów, które – i tu idę o zakład – nigdy nie widziały maszyny drukarskiej, nie wspominając już o samym druku :). Jeśli się przyjrzycie to znaczna część z załączonych grafik była przygotowywana w RGB i nie była konwertowana na CMYK. Można to wywnioskować po intensywności kolorów. Gdyby wydrukować te ulotki w takiej formie to… zęby by zazgrzytały.

Kolejnym problemem jest umieszczenie tekstów zbyt blisko krawędzi cięcia. Zapewne gdyby wydrukować takie wzory, mógłby się pojawić zasadniczy problem na gilotynie. Teksty mogły by zostać ucięte. Oczywiście nie mówię tu o projektach, które mają celowo obniżone teksty na krawędzie cięcia.

Zauważalną tendencją jest również umieszczanie ramek. No wygląda to nieźle, ale jeśli ktoś u nas w kraju myśli, że po wydrukowaniu przytną równo – dajmy na to ulotkę, nie wspominając już o wizytówkach – to się może niemiło rozczarować. Tylko nieliczni są
w stanie dokonać równych cięć – zawsze warto spytać o to, czy takie ramki przejdą i będą równe. Inaczej, jest to do zrobienia ale małymi partiami, a większość firm nie ma czasu, na równiutkie docinanie i cięcie małymi kupkami. No dobra kończąc tą krytykę to polecam wam dwa ostatnie linki.

Znajdziecie tam zdjęcia wydrukowanych ulotek i folderów różnej maści, jak również kilka większych broszur. Trzeba powiedzieć, że w zasadzie w większości są to bardzo dobre pozycje. Są tam też wzory, do których wykonania zostały użyte wykrojniki. Innymi słowy warto zobaczyć. Mam nadzieję, że jeśli ktoś będzie miał niemoc twórczą to mu te linki  pomogą.

30+ Fantastic Flyer Design Inspirations
Flyer Designs – 45 Stunning Design for Inspiration
22 Beautiful Example of Brochure Designs
35 Beautiful Brochure Designs

zobacz także:
Darmowe wzory ulotek i plakatów
Wizytówki, wzornictwo, inspiracje
Czym współcześnie jest inspiracja?

This entry was posted in Przydatne and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz