Darmowe wektory #1

darmowe wektory

Chciałem wam przedstawić kilka linków prowadzących do darmowych wektorów. Takie pliki są dobrym materiałem wyjściowym dla prac, ponieważ obraz zapisany w takim formacie można bezstratnie powiększyć do bardzo dużych formatów. Takie pliki można oczywiście wykorzystać przy tworzeniu pomniejszych grafik – wizytówek czy ulotek. Zresztą znajdziecie wśród nich kilka ciekawych motywów roślinnych, które aktualnie są bardzo „modne”. Wśród plików znajdziecie też linki do ikon, swoją drogą bardzo przydatna sprawa. Znajdziecie też wektorowe mapy, idealne do urozmaicania projektów. Część z tych plików idealnie nadaje się na koszulki. Tak, że jak ktoś się chce wyróżnić to może sobie coś takiego nadrukować na T-shirt-cie.

Swoją drogą z mapami to miałem kilka razy niezłą przeprawę. Z racji tego że klienci sobie życzyli – i to dość regularnie – na różnych pracach mapy w poddruku, lub jako oddzielny element wskazujący „gdzie nas jeszcze nie ma”. Zazwyczaj z takimi plikami był kłopot, klient siedzi, dyszy tuż obok, a człowiekowi się ręce pocą. Czasem udawało się coś znaleźć tak od ręki, ale równie często pojawiał się problem ze znalezieniem odpowiednich materiałów. Wtedy często przychodziła na ratunek Wikipedia ze swoimi plikami, ale niektórzy byli na tyle wybredni, że niezadowalali się takimi rozwiązaniami. W takich sytuacja następowało wklejanie gatki, że na jutro to przygotuje itd. Inną sprawą jest to, że najczęściej miała być to mapa Polski, Europy lub całego świata. W ostatnim linku znajdziecie kilka map w tym całego świata, Polskę można wyłuszczyć z jednego pliku. Może ta stronka pozwoli wam uniknąć podobnych problemów jakie miałem.

Zwróćcie uwagę, część plików jest zapisana w formacie bitmapowym nie nadającym się do obróbki. Autorzy tylko się chwalą, że zrobili coś w krzywych. Te pliki ignorujcie.

Free High Quality Vector Icons for Social Media
30 + Fantastic Free Best Vector Icons sets
Free Vector Graphics Nature Images Download

25 + Valuable Collections Of Vector And Raster Graphics
Free Vectors of Flower silhouette sunset Tide vector
Free Vector download – Zombie Mario
Free vector download from Tshirt-Factory – Tattoo style Dragon
100+ Free Vector Map Files

zobacz także:
Vectors – często spotykane w sieci darmowe wektory

This entry was posted in Przydatne and tagged , . Bookmark the permalink.

One Response to Darmowe wektory #1

  1. iwona says:

    Mam pytanie czy linki powyżej podane do pobierania wektorów ,można je wykorzystywać np.ozdabiając jakiś przedmiot i można te przedmioty sprzedawać?

Dodaj komentarz