Wizytówki, wzornictwo, inspiracje #3

wizytówki

Obecnie wizytówka nie tylko jest nośnikiem informacji jako takich. Mam tu na myśli, to że wizytówki nie tylko informują o danych firmowych czy personalnych. Coraz częściej wizytówki pokazują to jakim kto jest i co potrafi. Zwróćcie uwagę na niektóre wzory, są jak małe dzieła sztuki. Osobiście jakbym dostał taki wzór do ręki od człowieka, z którym rozmawiałem – dajmy na to o projekcie graficznym –  z pewnością bym patrzył przychylniej na takiego osobnika. Wiadomo jakie stanowisko taka prezentacja. Jeśli bym od jakiegoś prezesa w garniturze dostał kolorową i „modną” wizytówkę pewnie bym się zastanawiał i zadawał sobie pytanie „o co chodzi”.

Czy przypadkiem nie jest tak jak z regułą „jak wyglądasz tak cię inni postrzegają”. Myślę, że w pewnym sensie tak może być. Dobrze jest kiedy wizytówka pasuje do naszej pracy lub funkcji. Inną sprawą jest to, że u nas, dajmy na to hydraulik czy murarz maja swój profil co do prezentowanych materiałów – niestety. Osobiście nie miałem okazji trafić na dobrze wyglądającą wizytówkę tych i innych profesji. Prawdą jest również to, że w społeczeństwie panuje pewna niewiedza z tym związana. Ludzie nie zdają sobie sprawy ile mogą zyskać  dobrze opracowanym materiałem reklamowym. Inną sprawą jest to, że da się zauważyć jeszcze taką zasadę – jeśli coś za dobrze wygląda to pewnie jest drogo. Tak, że trzeba ludzi edukować i zmieniać poglądy.

Poniżej znajdziecie linki do stron, na których znajdziecie kopalnię inspiracji jeśli chodzi o wizytówki. Jeśli zatem nie masz pomysłu na to jak powinna wyglądać Twoja to myślę, że dzięki tym przykładom szybko niemoc twórcza minie.

Cool business card designs
25 Killer Graphic Design Business Cards
25 Grunge Artistic Business Card Designs will Increase Readability
50 Beautiful Letterpress Business Cards
50 Inspirational Business Cards Design
34 Examples of Business Card Designs with QR Code
60+ Most Beautiful and Creative Business Cards Design
A Showcase of Blue Business Cards Design
30 Fresh Business Card for Your Design Inspiration
The 10 Very Best Business Card Designs of 2011
30 outstanding business cards

Zobacz także
Wizytówki, wzornictwo, inspiracje
Wizytówki, akcydensy – inspiracje
Ulotki, plakaty, foldery i różne inne rozmaitości – wzory #2

This entry was posted in Przydatne and tagged , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Wizytówki, wzornictwo, inspiracje #3

  1. Pingback: 27 Wizytówek - rewelacyjne wzory | blog.naszeulotki.pl

  2. Pingback: Ulotki, foldery, teczki, wizytówki - przykłady materiałów drukowanych | blog.naszeulotki.pl

Dodaj komentarz